10 фактів про Україну

Україна - найбільша в Європі країна за територією. Її дива справді вражають.

1.Найвідоміша у світі колядка, символ Різдва Carol of the Bells або Ring Christmas Bells - українська. У нас вона називається "Щедрик". Її автор Микола Леонтович. До речі, на Youtube відеозаписи з виконанням цієї пісні набирають мільйони переглядів.

2. Пустеля Олешківські піски на Херсонщині - найбільша пустеля Європи. Її площа понад 2 тис. га. Висота барханів - понад 5 м. Після тривалого дощу пустеля може зацвісти. Її населяють понад 57 унікальних видів тварин.

3. Острів Джарилгач - найбільший незаселений острів Європи, найбільший острів Чорного моря. Розташований у Каркінітській затоці Чорного моря. Площа - 56 кв. м. Вся територія острова та частина прилеглої акваторії входить до Національного природного парку "Джарилгацький". Флора острова - понад 500 видів рослин. Фауна - 83 види морських безхребетних, 352 види комах, 57 видів риб, 7 видів рептилій, 4- амфібій, 250 видів птахів і 30 видів ссавців.

За легендою, саме на Джарилгачі тренувався Аххіл.

4. Гуцульський духовий інструмент трембіта найдовший у світі. Його довжина становить понад 3 м, а гуцули використовували його у горах для зв'язку.

5. АН-225 "Мрія" – найбільший літак у світі, який проектувався для перевезення космічних кораблів. Він має надвелику вантажопідйомність і зараз здійснює переважно комерційні вантажні перевезення.

6. Метро Арсенальна у Києві знаходиться під землею на глибині 105,5 м. Це найглибша станція в світі. Назва станції походить від розташованого поруч заводу "Арсенал". Від 1986-го станція носить статус пам'ятки архітектури місцевого значення.

7. Оптимістична печера - найбільша гіпсова у всьому світі. Друга за довжиної після Мамонтової, що в Канаді. Розташована в межах Борщівського району на Тернопільщині, на південний захід від села Королівка, у лісовому урочищі "Королівка". Сумарна закартована до8. В Україні найбільші в світі запаси марганцевої руди – 2.3 млрд тонн. Це близько 11% усього світового запасу.

9. Найстародавніша відома ученим мапа, а також найстародавніше поселення Homo Sapiens знайшли в Україні, у селі Межиріччя на Рівненщині. Їм 14,5-15 тис. років. Мапу первісні люди витесали на кістці мамонта.

10. Автор першої в світі Конституції — українець Пилип Орлик. 5 квітня 1710-го його обрали гетьманом запорізького війська. Цього ж дня він оголосив "Конституцію прав і свобод війська Запорізького". У США Конституцію прийняли 1787-го, у Франції та Польщі - лише 1791-го. Конституція Орлика вважається найдосконалішою у світі.

Довжина ходів становить понад 260 км. Печера до кінця не розвідана.


Вивчай Україну! Подорожуй Україною! Люби Україну!








 

 







До 300-річчя від дня народження Григорія Савича Сковороди

 


Григорій Сковорода: український мандрівний філософ 

 «Мало можна вказати таких народних постатей, якою був Сковорода і яких би так пам’ятав і поважав народ. На всьому обширі від Острогозька до Києва у багатьох будинках висять його портрети. Його мандрівне життя є предметом оповідань і легенд…» 

М. Костомаров

Григорій Савич Сковорода (1722 - 1794) – видатний український просвітитель, філософ і поет. Народився на Полтавщині в сім’ї козака. Здобув освіту у Київській академії. Перервавши навчання, співав у придворній капелі в Санкт-Петербурзі. Побував у кількох європейських країнах. В 1753 р. викладав поетику та етику в Переяславському колегіумі, 1759 -1764 рр. – в Харківському колегіумі. Через переслідування за демократизм і наукову самостійність у викладанні залишив педагогічну діяльність і з 1969 р. до кінця життя залишався мандрівним учителем. Саме на цей час припадає створення ним найголовніших філософських праць і поезій. Серед літературних творів найпопулярнішими була збірка «Сад божественних пісень» та «Байки харківські». У педагогічних поглядах Сковороди віддзеркалилися основні напрями прогресивної педагогіки: гуманізм, демократизм, висока моральність, любов до батьківщини й народу. Головним педагогічним принципом Григорій Савич вважав виховання природних здібностей людини, проголошував ідею природного виховання. Великого значення надавав вихованню любові до праці, самодіяльності учнів, керівній ролі батьків і вчителів. Обстоював загальнодоступне, безплатне навчання для всіх верств населення. Григорій Сковорода сповідував філософську концепцію «двох натур» - видимої (створена Богом) і невидимої (Бог). Світ він поділяв на три частини: великий (макрокосмос), малий (мікрокосмос) і символічний (Біблія). У центрі вчення Сковороди – другий світ, тобто людина. Похований Григорій Савич Сковорода у с. Пан-Іванівці (нині с. Сковородинівка) на Харківщині. Духовна спадщина Сковороди, що увібрала передові ідеї ХVIII ст., зайняла почесне місце не тільки в історії української, але й в історії світової культури.

Стаття Андрія Содомори "Стежками сковородинської радості"



  10 фактів про Україну Україна - найбільша в Європі країна за територією. Її дива справді вражають. 1.Найвідоміша у світі   колядка , с...